Blog

Hafif Çelik Ev RollForm Makinası

Hafif çelik ev RollForm makinası sürekli aynı profil ya da köşe bantlarını üreten firmalar için en çok tercih edilen sistemlerden bir tanesidir. Gelişen teknoloji ile birlikte günden güne yaygınlaşmaya devam eden RollForm makinaları sayesinde pres bükümün dezavantajlarından kurtularak çok daha verimli şekilde ihtiyacınız olan parçaları üretebilirsiniz.

U/C Profil Makinası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

U/C profil makinası nedir? Nerelerde kullanılır? Ne işe yarar? U/C profil makinası, çelik yapılar başta olmak üzere otomotiv, enerji ve sanayi sektörlerinde de kullanılan profiller üretir. Makineler Roll forming teknolojisi kullanır, yani sac halindeki demiri bükerek istenilen profil haline getirir.

Hafif Çelik Panel Sistemleri

Hafif çelik panel sistemleri, çok çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. İstenilen boyut ve özelliklerdeki profillerin birleştirilmesiyle oluşturulan paneller, inşaat sektöründe farklı amaçlara hizmet edebilir. TEOTECH ile doğru proje ve doğru üretim hizmeti almanız mümkün!

U/C Profil

U/C Profil Nedir? U ve C Profil, alçıpanlarda kullanılan bölme duvar kısmıdır. Esnek bir yapıya sahip oluşu, sistemi çeşitli etkenlere karşı daha dayanıklı hale getirir. U ve C profiller, aynı alanda kullanılabilen farklı yapı elemanlarıdırlar. Roll forming teknolojisi kullanılarak üretilirler, bükülen sacların aldıkları şekle göre isimlendirilirler.

Roll Form Makinası

Roll Form Makinası Nedir? Roll form makinası; özellikle rulo halindeki sac gibi çeşitli tipteki metalleri, istenilen kalıba sokana kadar bükmek için kullanılan bir makinedir. Roll forming teknolojisiyle çalışır. Uzun ve fazla sayıdaki profillerin üretiminde oldukça verimlidir. Sac ve şerit halindeki metallerin gün geçtikçe daha da kaliteli hale getirilmesi, Roll forming kullanımını artırmaktadır.